Erdoğan'ın hatırlattığı 'cambaza bak oyunu' Kurtlar Vadisi'nde böyle işlenmişti

249 izlenme 05 Aralık 2017
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Amerika'da Rıza Zarrab davasının 17/25 Aralık'la aynı nitelikte anayasal düzeni emniyet, yargı darbesiyle yıkma çabası olduğunu kaydeden Erdoğan, "Amerika’daki dava hukukla, adaletle, ticaretle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir cambaza bak cambaza oyunudur" dedi. Erdoğan'ın şu ifadeleri kullandı:

Amerika’daki dava hukukla, adaletle, ticaretle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir cambaza bak cambaza oyunudur. Bu oyunla bir taşla aynı anda pek çok kuş birden vurmak hedefleniyor. Bunlardan biri, Türkiye’nin tüm dikkati ilgisi bu davaya çekilerek Suriye ve Irak’ta yürütülmek istenen projeye hız verilmek istenmesidir.

Kurtlar Vadisi'nde 'Cambaza bak cambaz'

Erdoğan'ın bahsettiği 'Cambaza bak cambaza' oyunu yıllar önce Kurtlar Vadisi dizisinde dikkat çeken bir diyalogla işlenmişti. Dizinin başrol karakteri Polat Alemdar ve devlet görevlisi Doğu Bey arasındaki diyalogda bu oyunun asıl amacının ülkeyi soymak olduğuna dikkat çekilmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce, Demirtaş'ı sattı! Karşıdevrim geldi böyle oldu Sarraf tuzağı: İçerde kimler sahne alacak? Maskeler bir kez daha düştü! Kavala'da tahliye Kaşıkçı'da yargılama