Ana Sayfa
24 Ağustos 2017 ( 88 izlenme )
Reklamlar

Eylül ayında yapılacak seçimler öncesi Schulz ve Merkel birbirine girdiAlmanya'da 24 Eylül'de yapılacak seçimler öncesi siyasetçilerin ortak hedefi Türkiye oldu.
 
Seçim kampanyalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan karşıtlık üzerine kuran siyasetçiler, zaman zaman kendi aralarında da tartışıyor.
 
Seçimlerde, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e rakip olan Avrupa Parlamentosu eski başkanı Martin Schulz, Merkel'in ABD politikalarını sert bir dille eleştirdi.
 
MERKEL TRUMP'IN UYSAL KIZI
 
Merkel'in kuvvetli olduğu kentlere gidip oy toplamayı amaçlayan Schulz, "Merkel ABD'ye çok yakın. Başkan Donald Trump'ın uysal kızı gibi davranıyor." ifadelerini kullandı.
 
ABD'NİN NÜKLEER SİLAHLARI KALDIRILACAK
 
Schulz, konuşmasının devamında ABD'nin Almanya'daki nükleer silahlarını da kaldıracağını belirtti. Bu sözler de Alman medyasında geniş yer buldu.
 
MERKEL TRUMP'A SAYGI DUYUYOR
 
Seçim kampanyalarında konuşan Angela Merkel ise Donald Trump'a olan saygısını yineledi.
 
Almanya Başbakanı, "Trump'ın seçim kazanarak geldiğini görüyorum. Demokratik bir şekilde seçilmiş bir başkandır. Ona saygı duymak gerekir." diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'LİLER,ABD'YE ADAM GÖNDERİP,AK PARTİYİ DEVİR BENİ GETİR DEDİLER..PAYLAŞMAYAN KALMASIN Mehmet Öz’ün sözleri korkuttu: Hiçbir zaman sıfır olmayacak Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun Filistin isyanı! Hatay’a da göz dikecekler mi?