HDP'li Oya Ersoy'dan Regaib gecesinde İslam'a ve Osmanlı'ya hakaret!

5513 izlenme 03 Şubat 2022
Reklamlar
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy TBMM'de gerçekleştirdiği konuşmada dine ve Osmanlı devletine yönelik çirkin hakaretler içeren cümleler sarf etti. İslam dinini gericilikle suçlayan Ersoy'un bu konuşmasının provokatif bir şekilde özellikle Regaip gecesi yapması büyük tepki çekti.

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy TBMM'de yaptığı konuşmada dini hükümlere ve Osmanlı Devleti'ne yönelik hakaretlerde bulundu.

KANDİL GECESİ PLANLI KONUŞMA MI?

Ersoy'un yaptığı konuşmanın Regaip Kandili gecesi olmasının planlı olabileceği de gündeme gelirken, Ersoy'a sosyal medyadan tepki yağdı.

İSLAM'A VE OSMANLI'YA HAKARET

HDP'li Oya Ersoy konuşmasında "Size neden gerici diyoruz biliyor musunuz? Çünkü sizler 500 yıl geride kalmış Osmanlı'yı, 1500 yıl geride kalmış din esaslı toplum düzenini yeniden hortlatmaya çalışıyorsunuz. Biz kadınlar özgür olabileceğimizi öğrendik ve ne 500 yıl ne de 1500 yıl öncesine gitmeye niyetimiz yok. Götüremezsiniz." ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ FATİH ŞAHİN: DEĞERLERİMİZE DÜŞMANLIK ETMEYE DOYMUYORLAR

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin: HDP'li bu şahıs, TBMM çatısı altında, aziz ve mübarek Regaib Gecesi'nde (belki de özellikle bu gecede) ecdadımıza, dinimize, dinimizin hükümlerine yönelik çirkin hakaretlerde bulundu. İslam'a, inançlarımıza, değerlerimize, insanımıza, ülkemize düşmanlık etmeye doymuyorlar.

AK PARTİLİ ÖZEL: ARKAİK GERİCİ ZİHNİYET

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel: İnsanlık tarihi; son şulesi 1500 yıl önce beşeriyeti aydınlatan “Nur”u, ağızlarıyla söndürmeye kalkışanların hezimeti ve helakıyla dolu… Bu arkaik gerici zihniyetle mücadele, siyasetimizin değil, varlığımızın gereğidir!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1950’den bu yana ülkeyi “bizimkiler” yönetiyor, ama… İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama KILIÇDAROĞLU,OSMANLI'YI ELEŞTİREYİM DERKEN YİNE REZİL OLDU..PAYLAŞMAYAN KALMASIN İsrail çıldıracak! Siyonizm karşıtı Ortodoks Yahudileri Türkiye'ye destek verdi