Ana Sayfa
13 Haziran 2017 ( 519 izlenme )
Reklamlar

KILIÇDAROĞLU’NDAN YİNE SKANDAL SÖZLER!

Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, KHK ile ihraç edilen akademisyenler için AİHM tarafından verilen kararı eleştirdi.

OHAL sonrası çıkarılan KHK ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyenler için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne itiraz başvurusunda bulunulmuştu. AİHM ise konuyla ilgili; “OHAL İnceleme Komisyonu’na başvurun” yanıtını vermişti. Bugün partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu bu kararın ardından şunları söyledi:

“AİHM karar vermiş. Komisyondan geçtikten sonra dilekçeler bize gelecek deniyor. Siz hangi komisyondan söz ediyorsunuz. 5 ay bekledik oraya üye atansın. Geciken adalet adalet değildir, onlara söylüyorum. AİHM bu konuma düşmemeli, bu konuma düşerse o kurum da saygınlığını yitirir. Hangi komisyon. Komisyonun kuruluş gerekçesi o dilekçeler senin önüne erken gelmesin diye. 12 Eylül darbe döneminde ne yaşanıyorsa, bugün katmerlisi yaşanıyor.

AİHM’E SESLENİYORUM; SİZDE DE VİCDAN VAR MI ACABA

Hak arayan iki genç arkadaşımız açlık grevi yapıyorlar. İnsan hakları heykelinin önünde işini geri istiyor. Oturuyor orada, buna bile tahammül edemiyorlar. Neden? Diktatörler nedeniyle. Sonra alıp hapse attılar. AİHM’e seslenmek istiyorum; Sizde de vicdan var mı acaba? O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz?

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Varank, Nevşin Mengü'yü yerin dibine soktu TRT'yi eleştireceğim derken kendisi rezil oldu Mehdi tartışmalarında yeni boyut İlk yerli makinalı tüfeğin atış görüntüsü yayınlandı!