Ana Sayfa
11 Ekim 2017 ( 434 izlenme )
Reklamlar

PKK, ABD silahlarını sınıra taşıyorTürkiye’nin İdlib operasyonu, ABD ve PKK’nın başını çektiği terör cephesini hareketlendirdi. Terör örgütü PKKPYD, işgali altında tuttuğu Afrin, Tel Abyad, Münbiç ve Ayn elArab’da 8 Ekim Pazar günü eşzamanlı toplantılar düzenlendi. Toplantılarda Afrin başta olmak üzere Türkiye sınırının sıfır noktasındaki tüm bölgelere militan takviyesi kararı alan örgüt, İdlib’e giren Mehmetçiğin asıl hedefinin Afrin ve PKK olduğunu vurguladı; üyelerine ‘savaşa hazır olun’ talimatı iletti.

TÜRKİYE’YE SALDIRACAKLAR

Yeni Şafak’ın elde ettiği bilgilere göre, Afrin toplantısında PKKPYD’nin sözde askeri komutanı ‘Renas’ kod adlı terörist, İdlib operasyonunun Afrin’de PYD’yi izole girişimi olduğunu söyledi. “Afrin’e yapılacak herhangi bir saldırı, müstakil bir bölgeye yönelik saldırıyla eşit olarak görülecek. ABD’li ve Avrupalı dostlarımızdan bu konuda söz aldık. Türkiye’ye karşı siyasi ve askeri hazırlıklarımız kadim dostlarımızın desteğiyle sürüyor” diyen PKK’nın sözde Afrin Askeri Komutanı, “Tüm sınır hattından PYD timleri saldırı hazırlığında olacak ve Türkiye’ye doğrudan saldırı başlatacağız” diye konuştu. PKKPYD’nin eşzamanlı yaptığı toplantılarda başta Münbiç, Eşrefiye, Şeyh Maksud ve yeni işgal bölgelerinden sınır hattına savaşçı getirilmesi kararı da alındı. Türkmen ve Arapların yoğun yaşadığı bölgelerden 1640 yaş aralığında savaşçıların silah altına alınması talimatı verilen toplantılarda, cephe gerisinde kontrol noktalarında görevli militanların da sınır hattında saldırı için görevlendirileceği belirtildi.

4 BÖLGEDE ‘ACİL İCTİMA’

Suriye PKK’sının ‘acil ictima’ kodu ile 4 bölgede yaptığı toplantılarda, ABD’nin Irak hattından HasekeRimeylan’a sevk ettiği silahların sınır bölgesinde belirlenen ‘güvenli’ noktalara aktarılacağı kaydedildi. Sınıra konuşlanacak silah ve cephaneler arasında tanksavar füzesi Tow’lar ve uzun menzilli füzelere öncelik verilecek. Türk tank ve topçu bataryalarını düzenli taciz ateşleriyle vurmayı planlayan PKK elebaşıları, Türkiye’nin İdlib müdahalesinden ve Afrin kuşatmasından vazgeçirilmesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini özellikle vurguladı.

‘Bizi kaos kurtarır’

Suriye PKK’sınca yapılan acil durum toplantılarında ‘Türkiye içerisinde yapılması planlanan bazı eylemler’ de sıralandı. PKK’lılar, Afrin’in izole edilmesi halinde Türkiye’de büyük çaplı ayaklanma başlatılacağı ve oluşan kaos sonrası TSK’nın İdlib’den çıkmak zorunda kalacağını iddia etti. Kilis, Gaziantep, Urfa, Mardin, Hatay başta olmak üzere PKK/PYD tarafından üstlenilecek sabotaj eylemleri de aynı kapsamda terör örgütü tarafından uygulamaya konulacak. Türkiye’de canlı bomba saldırıları için tamamı Suriyelilerden oluşan intihar timleri kurduğunu iddia eden PKK, saldırı noktalarını tespit etmek üzere öncü birliklerin de yurtiçine gönderildiğini ileri sürdü. Aynı toplantıda, Abdullah Öcalan’ın tutuklanma yıldönümünün kargaşa ortamına dönüştürülmesi için yapılacak faaliyetler de konuşuldu. Bu arada Türkiye’ye saldırı kararının alındığı toplantılar sonrası örgütün ilk taciz girişimi Tel Abyad’da yaşandı. Uzun namlulu silahlarla Türk mevzilerine saldıran PYD’li teröristlere Türk Silahlı Kuvvetleri anında karşılık verdi. Kısa süreli çatışma yaşanan bölgede gerginlik devam ediyor.

Kuzey Irak'tan 4 canlı bomba

Mehmetçiğin Afrin’de abluka altına almaya hazırlandığı PKK/PYD, Türkiye’de sansasyonel eylem hazırlıklarına hız verdi. Bu kapsamda canlı bombalı saldırı için Kuzey Irak’tan yurda gönderildiği tespit edilen PKK’lı 4 terörist, Mersin’de düzenlenen operasyon sonucu yakalandı. Akdeniz Bölgesi’nde eylem hazırlığında olan PKK’lıların her biri kent merkezindeki farklı adreslerde ele geçirildi. Gözaltına alınan A.Z, A.N, B.Ç. ve M.A’nın adreslerinde 6,5 kilogram plastik patlayıcı ile örgütsel dokümanlar bulundu. Bu arada Şemdinli kırsalında üs bölgelerine saldırı hazırlığı yaptığı tespit edilen 2 terörist, hava harekâtıyla öldürüldü.

Yenişafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Neden hayır" sorusuna cevap veremeyen kadının dramı..İZLE PAYLAŞ. Türkiye'nin en büyük düşmanı ingiltere'dir.Mutlaka izle-paylaş. Korona: İnsan ırkının en korumasız, en savunmasız, çaresiz hali. Payitaht Abdülhamid yine nefesleri kesti!DÜNYA CEHENNEME DÖNER..İZLE PAYLAŞ