Gündem
08 Mayıs 2020 ( 1347 izlenme )
Reklamlar

Rum yönetimi panikte! Türkiye'yi durdurmak için çare arıyorlar

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Fransa ve Lübnan Savunma Bakanlıkları, "Savunma ve Güvenlik" konularında ikili işbirliği programları anlaşması imzaladı. Edinilen bilgilere göre, Rum Dışişleri Bakanı Hristodulidis, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri dışişleri bakanları başta olmak üzere, birçok ülke ile Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki adımlarını ele aldı.

Rum medyası: Çare aranıyor..Rum medyasının, "Çare aranıyor" başlığıyla verdiği haberlere göre; Hristodulidis, koronavirüs (Covid19) salgınına rağmen Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki çalışmalarını devam ettirdiğine işaret etti. Rum Bakan'ın, Türkiye'nin adımlarının durdurulması için mevkidaşlarından yardım istediği kaydedildi.
Fransa'dan Rumlara destek..Öte yandan Rum Savunma Bakanlığı, Fransa ve Lübnan Savunma Bakanlıkları ile "Savunma ve Güvenlik" konularında ikili iş birliği programları üzerinde bir anlaşma imzalandığını duyurdu. Anlaşma, Kıbrıs, Lübnan ile Fransa arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini öngörüyor. Rum Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, programlar çerçevesinde; üç ülke ortak tatbikatlar yapacak. Rum Savunma Bakanlığı, Fransa ile kurulan iş birliğinin Rumların Doğu Akdeniz'deki tutumlarına destek olduğunun ispatı olduğunu kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa ülkesini sarsan gelişme! Tanı kitlerinde koronavirüs tespit edildi Nevşin Mengü'den skandal! İslam'a hakaret etti REİS,KILIÇDAROĞLU'NA YİNE LAFI ÇAKTI..Kılıçdaroğlu önce Birleşmiş Milletler'in adresini öğrensin.. The Economist’in son kapağı gündemi altüst etti! Koronavirüsten sonra bakın neyin mesajını verdiler