Valilik duyurdu! Polise hakaret eden 'yarbay' hakkında soruşturma başlatıldı

12649 izlenme 07 Nisan 2020
Reklamlar
Bursa'da yapılan yol kontrolünde yarbay olduğunu ileri süren ve polislerle tartışan kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı duyuruldu.Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında yol kontrol uygulama noktasındaki polis memurları ile yarbay olduğunu iddia eden araç sürücüsü arasında geçen hakaret içerikli tartışmanın, kentte,


 İzmirBursa otoyolu gişelerinde bulunan polis uygulama noktasında 31 Mart'ta gerçekleştiği belirtildi.Açıklamanın devamında, "Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından adli, Valiliğimiz tarafından da idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Ne olmuştu?Konya'da 31 Mart'ta yapılan yol kontrolünde, trafik polislerinin 'nereden geliyorsunuz' şeklinde soru sorduğu bir kişi önce asker olduğunu belirtti, sonra da polise olamayacak sözler söyledi.Konya'da yol kontrolü sırasında zorluk çıkaran ve kendisinin yarbay olduğunu söyleyen kişi, görevi başındaki polis memurlarına hakaretler yağdırdı. 'Ben yarbayım benle konuşurken dikkatli olacaksın. Aramızda kaç gömlek var. Maaşın kaç, ederin kaç para senin?' diyerek hakaretler savuran kişi daha sonra aracına binerek olay yerinden uzaklaştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O HERŞEYİ BİLİYORDU Fethullahçı Hain Yüzbaşına Meydan Dayağı Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'na gelişi BBC'de dünyadan komik olaylarda ingilizlerin Türkiye ile alay etmesi..Peki neden?