Ana Sayfa
03 Haziran 2017 ( 2444 izlenme )
Reklamlar

Tramvay yolunda namaz kılan adam konuştu

Karşıyaka ilçesinde, bir vatandaşın rayların hemen yanında namaz kıldığı ve tramvayın beklediği görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Yalı Caddesi üzerinde meydana gelen olayda bir vatandaş, akşam saatlerinde aracını park edip rayların hemen yanında namaza durdu. Bu sırada seferini yapan vatman Aysu Tuna (27) da, namaz kılan kişiyi fark edince dakikalarca vatandaşın namazını bitmesini bekledi.

Tüm bu yaşananlar da, o sırada olayı tesadüfen gören bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Bu görüntüler ise daha sonrada sosyal medyada paylaşılarak gündeme oturdu. Binlerce kişi hem kadın sürücüyü, hem de namaz kılan vatandaşı konuştu.

O kişi ortaya çıktı
Olayın ardından herkes vatandaşın kim olduğunu merak etti. Namaz kılan kişinin ise 25 yaşında perdecilik yapan Göksel Duran olduğu ortaya çıktı.

Televizyonda kendisini gören Duran, gözlerine inanamadı. Duran, namazını kazaya bırakmak istemediğini ve tramvayın geçeceğini düşündüğünü söyledi.

Cep telefonundan namaz kıldığı görüntüleri izleyen Duran, "Pazarda topun patladığını duyduğum an ailemi topladım. 2025 dakika geçti iftarı nasıl olsa her türlü açacağını biliyordum en azından namazımı kılayım dedim. Kazaya bırakmak istemedim. Tabii o anda da arayı hesaplamıştım ben tramvayın gidebileceğini düşündüm. Tramvayın geldiğini falan hiçbir şey hissetmedim. Namazımı bitirdiğimde kadının beni çektiğini görmüştüm zaten. Namaz bittiğinde kendisine teşekkür ettim" dedi.


Kadın sürücüye teşekkür etti

İçerisinde herhangi bir art niyet olmadığını, gelen tepkilere üzüldüğünü anlatan Duran, tramvayın kadın sürücüsüne de kendisine saygı duyduğu için teşekkür etti.

Sürücünün kendisine hiç korno çalmadığını ve uyarmadığını ifade eden Duran, "Hakkını helal etsin bana kadın sürücü yolcularla beraber. Acelemiz vardı, yatsın namazı okunacaktı. Namazımı kazaya bırakmamak için orada kıldım. Namazımı bittiği an personel kardeşimle göz göze geldim. Göz göze geldiğim anda ona ufak bir selam verdim oda bana gözlerini kırptı. Ona çok teşekkür ediyorum hakkını helal etsin yolcularla beraber gerçekten Allah razı olsun beni hiç uyarmadı. Nasıl geldiğini bile hissetmedim raydan ses bile duymadım" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kız erkek ayrı sınıfta okusun' diyen Müdüre linç Kadın polislerin tüyleri diken diken eden intikam yemini! Arabaya boya yerine sıva yapan adam! Bilim Kurulu üyesinin eşine sert tepki: ‘Veriler şeffaf değil’ derseniz yazıklar olsun