Gündem
03 Nisan 2020 ( 5414 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'nin İspanya ve İtalya'ya yardım göndermesine Akşener'den skandal benzetme!

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyası ile İtalya ve İspanya'ya gönderilen koronavirüs yardımlarını eleştirdi. Akşener, Erdoğan'ı "Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız" diye eleştirdi.

Skandal benzetme! Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası için "Yani devletin vatandaşı için harcayacak 550 milyon lirası yok mu da, bu parayı vatandaşın kendisinden toplamaya çalışıyoruz? Bu sorunun cevabı yok" diyen Akşener, İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardımlar için de şöyle konuştu:

"Sayın Erdoğan İtalya’ya İspanya’ya yardım uçağı, yardım gemisi gönderdiğimizi söylüyor ama bu iki ülkenin hükümetlerinden hiçbiri kendi vatandaşlarına IBAN gönderip yardım toplamıyor. Yeni Cami’de dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtamazsınız."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hayır' oyu isteyen CHP'li vekili kimse takmadı... Çin’e dair kafa karıştıran sorular Mason ilişkisi ortaya çıkan FETÖ, Turgut Özal’ı böyle tehdit etti: Kopacak kıyamet senin kıyametindir Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez?