Ana Sayfa
07 Mayıs 2019 ( 620 izlenme )
Reklamlar

YSK’yı kim tehdit etti?

YSK’nın İstanbul’da seçim iptali kararından sonra CHP tarafı, AK Parti’nin YSK’yı baskı altında bıraktığını iddia ederek hem AK Parti hem YSK’yı itham etti. Ancak partililerin söylemlerine bakıldığında CHP’li isimlerin defalarca YSK’yı tehdit ettiği AK Partililerin ise YSK’nın vereceğe her karara saygı göstereceklerini söylediği görüldü:
10 Nisan 2019...CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Yüksek Seçim Kurulu, alacağı bir kararla ya Türkiye'yi aydınlığa çıkaracaktır veya Türkiye'yi kaosa sürükleyecektir.

2 Mayıs 2019 ...CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "Kızılay'da sizi yürütmezler, sizin yüzünüze tükürürler"

4 Mayıs 2019...CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: Yüce Divan’da yargılanırsınız 

27 Nisan 2019..Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan: İçimize sinse de sinmese de YSK'nın kararına saygı duyacağız.

5 Nisan 2019..AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: YSK hangi yönde karar verirse versin başımızın üstünde yeri vardır

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yoğurtçu Parkı’nda yabancı teröristler Darbe dinamiğinin kitlesel “meşruiyeti” sağlandı HAİN PLANI AÇIKLADI,ERDOĞAN'I LAHEY'DE YARGILAMAK İSTİYORLAR Ensesi kalınlar Ekrem İmamoğlu'na çalışmış! 9 Bin TL kazananlar VİP Ekrem'e...