Ana Sayfa
08 Mayıs 2019 ( 4088 izlenme )
Reklamlar

18 gün yetti

Tarihin en büyük seçim hırsızlığıyla 18 Nisan’da İstanbul Belediye Başkanlığı’nı ele geçiren CHP’li Ekrem İmamoğlu, 18 günlük icraat serüveniyle İBB makamına leke sürdü. Sandıklardaki hırsızlığın tescillenmesiyle mazbatası iptal edilen İmamoğlu, iki haftalık sürecin ardından arkasında manevi bir enkaz bıraktı.

28 Şubatçı ÇYDD’ye para desteği..Şaibeli İstanbul Belediye Başkanlığı sona eren CHPHDP’nin adayı Ekrem İmamoğlu,18 Nisan’da başladığı görevinde ilk işi yandaş derneği fonlamak oldu. İslami vakıf ve derneklerin İBB’den yardım aldığı yalanını savurarak girdiği İBB makamında İmamoğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) para aktarılmasını sağladı. İmamoğlu, mazbata sürecinde “Tebrik için çiçek göndermeyin ÇYDD’ye yardımda bulunun” açıklamasını yaptı. ÇYDD, 28 Şubat sürecinde cuntacılar tarafından desteklenmiş, başörtülü öğrencilere burs vermemiş, burs verdiklerinin de ailelerinde tesettürlü kimseler olup olmadığını araştırmıştı.

Veri hırsızlığı yaptı...İki haftalık süreçte her adımında klasik CHP kafasıyla hareket eden Ekrem İmamoğlu, İstanbulluların kozmik bilgilerinin bulunduğu İBB verilerini kopyalama girişiminde bulundu. 18 Nisan’da mazbatayı alır almaz Teftiş Kurulu Başkanlığı’na talimat veren İmamoğlu, belediye bünyesindeki 2 müfettiş ve belediye dışından 3 uzmanla tüm İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasını istedi. Veri hırsızlığı, İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin kararıyla durduruldu.

Sapkınlığı İBB’ye teklif etti...Veri kopyalama skandalının ardından İmamoğlu, eşcinsellik sapkınlığını İBB’ye taşımaya kalkıştı. İmamoğlu başkanlığında toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu”nun kurulması önerildi. Eşcinselliğe zemin oluşturduğu gerekçesiyle toplumda büyük tepki gören ve devletin uygulamasından vazgeçtiği TCE zırvasını İBB’ye taşıyan İmamoğlu’nun teklifi, AK Parti ve MHP’li Meclis Üyelerinin oylarıyla reddedildi. CHPHDP’nin adayı İmamoğlu, İBB Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz PKK tutuklusu Selahattin Demirtaş’a övgüler dizdi. Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’a mülakat veren İmamoğlu, “Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı” dedi.

Yemekhane olayı tiyatro çıktı...Milleti aldatma yoluna giden İmamoğlu, başkanlık makamındaki ilk gününde tuhaf bir kurguda sahne aldı. Sözde İBB yemekhanesine giderek mönüyü soran İmamoğlu’na personeller, “Musakka var, size özel olarak da antrikot” cevabı veriyordu. İmamoğlu da “Olmaz, herkese ne çıkıyorsa İBB Başkanı da aynısını yiyecek” diyordu. Medyaya yansıyan ‘antrikot’ videosunun mizansen olduğu gün yüzüne çıktı. Ayrıca İmamoğlu’nun yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait çay ocağına gittiği öğrenildi.

İkiyüzlü başladı ikiyüzlü bitirdi...İmamoğlu’nun son icraatı ise, mazbatayı kendisine verdiğinde “en güvendiğim kurum” dediği YSK’yı, seçim iptali kararının sonrasında “gaflet, delalet ve ihanet içinde olmakla” itham etme ikiyüzlülüğü oldu. İmamoğlu, “derneklere yardım” ikiyüzlülüğüyle başladığı 18 günlük görevini yine bir ikiyüzlülükle noktalamış oldu.

Dini kitap fuarına yasak..Ramazan ayına da gölge düşüren Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da 37 yıldır her Ramazan ayında düzenlenen Dini Yayınlar Fuarı’nı engelledi. Fuar için yer tahsisi verilmeyen Diyanet Vakfı, vazgeçmediklerini ve fuarın bu yıl Çamlıca Camii avlusunda düzenleneceğini açıkladı. Ayrıca, Ramazan ayında İstanbul’daki tekbir seslerini müzik sesleriyle bastırma hamlesi yapan İmamoğlu, İBB tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerine poplucazlı konserleri ekledi. Teravih vaktine konser koyan İmamoğlu, İngiltere’de kurulmuş olan The Bandits isimli şarkı grubunu İstanbul’a getirme kararı aldı.

Faruk Arslan/Yeniakitistanbul

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'ye karşı operasyon hazırlığı! "Dibimizde 200 savaş gemisi konuşlandırıldı" 'Kandil'i yakacağız, başınıza geçireceğiz!' İzmir'de su kesintisine tepki..İZLE PAYLAŞ.ELDEN ELE ULAŞTIR Bu defaki daha kanlı olacakmış!