Ana Sayfa
30 Nisan 2019 ( 1676 izlenme )
Reklamlar

ABD iyice haddini aştı! "Türkiye'ye almayın dedik, bekliyoruz"

ABD, Türkiye dahil 8 ülkenin İran ile ticareti tamamen kesmesini isityor. Yaptırımları ağırlaştırma kararı alan ABD, bu tavrıyla İran'dan büyük tepki alıyor.
Konuyla ilgili ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'dan yeni bir açıklama daha geldi. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in yaptırımlardan diğer ülkelerin memnun olmadığını belirten açıklamalara yanıt veren Bolton, "Pozisyonumuz belli" dedi.

"Nasıl sonlanacak göreceğiz"   Bolton açıklamalarından şu ifadelere yer verdi: "Çinli şirketlerin yaptığı açıklamalar var, İran'dan doğalgaz almayı durduracaklarına dair. Birkaç hafta önce de Türk Dışişleri Bakanı'yla görüştüm. Daha o zaman İran doğalgazını almaktan kaçınmaları için atmaları gereken adımları görüşüyordum. Bu süreç nasıl sonlanacak göreceğiz. Biz pozisyonumuzu net bir şekilde açıkladık."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şapka inkılâbında kaç kişi asıldı? Sözde gazeteci Levent Gültekin'den skandal Azerbaycan açıklaması Dünya pilotlarının inemediği piste inen çılgın Türk pilot Yunanistan'a sert tepki: Bari insani konuları siyasete alet etmeyin