Ana Sayfa
27 Mart 2020 ( 3171 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüs her insanda farklı belirtiler gösteriyor

Genellikle yüksek ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı gibi temel belirtilerle varlığını hissettiren koronavirüs salgınının birçok farklı belirtisi ortaya çıkmıştı. Koronavirüs hastalarını tedavi eden bazı doktorlar, her hastada koronavirüsün semptomlarından farklı olan birtakım semptomlar gözlemlediklerini dile getirdi. Uzmanlar ise, semptomların koonavirüsün vücutta bulunduğu bölgeye göre değişiklikler gösterebileceğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan New York, Northwell Health'ten Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Dr. David Hirschwerk, koronavirüs hastalarının yüzde 10'unda sindirim sistemi semptomları olduğunu gözlemlediğini söyledi. Öte yandan Telesağlık şirketi K Health'in tıbbi başkan yardımcısı Dr. Edo Paz, koronavirüsün temel semptomlarından farklı olarak yaşanan diğer semptomların koku ve tat kaybı, mide ağrıları, vücut ağrıları ve bulantı olduğunu belirtti. Paz ayrıca, mide bulantısı, ishal ve kusma gibi sindirim problemlerin de yaygın olarak görüldüğünü ifade etti.

"Semptomlar virüsün bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösteriyor"
Osmosis isimli bir sağlık firmasının yöneticilerinden Dr. Rishi Desai ise, semptomların vücutta bulunduğu yere göre değişiklik göstereceğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Her insanın kendine özgü bir bağışıklık sistemi var ve sonuç olarak bazı bünyeler COVID19'a agresif bir şekilde tepki verirken, bazılarında savunma öyle olmuyor. Semptomlar genellikle virüsün vücutta bulunduğu bölgeye göre değişiyor."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Namazı Terkedenin Nasibi Olur mu? Rusya bahane ile Ukrayna'yı işgal edebilir TBMM kürsüsünde Kılıçdaroğlu ahlaksızlığı! Noter katibi darbeci Semih Terzi'nin karısını bıçakla kovaladı