Ana Sayfa
17 Nisan 2020 ( 6680 izlenme )
Reklamlar

İngiltere şoke eden koronavirüs gelişmesini dünyaya duyurdu

İngiltere'nin Çin'den 16 milyon sterline aldığı koronavirüs antikor testlerinin işe yaramadığı iddia edildi. İki Çin firmasından alınan testlerin yapılan denemelerde doğru sonuç vermediği öğrenildi.İngiltere'nin Çin'den 16 milyon sterline aldığı yeni tip koronavirüs (Kovid19) antikor testlerinin işe yaramadığı iddia edildi.Daily Mail gazetesinin haberine göre


kişinin virüsü kaptıktan sonra bağışıklık geliştirip geliştirmediğini gösteren testlerde istenilen sonuç elde edilemedi. İki Çin firmasından alınan testlerin yapılan denemelerde doğru sonuç vermediği belirlendi. Bunun üzerine yetkililer, ödenen 16 milyon sterlinin iadesi için çalışma başlattı.Kendileri de üretemiyor..Öte yandan İngiltere'nin güvenilir ve hızlı sonuç veren antikor testi üretme çalışmaları ise hala sonuçlanmadı.
Başbakan Boris Johnson, 19 Mart'ta düzenlediği basın toplantısında antikor testlerinin ekonomik ve sosyal açıdan oyunun kurallarını değiştireceğini söylemişti. Johnson, 24 Mart'taki açıklamasında da bu testlerin yakında satışa sunulacağını belirtmişti.

Kovid19 için 2 tür test yapılıyor. Bunlardan antijen testi, kişide virüs olup olmadığını, antikor testi de bağışıklık sistemi tarafından ilgili virüse karşı oluşturulan proteinlerin bulunup bulunmadığını gösteriyor. Antikor denen bu proteinlerin varlığı, kişinin hastalığı atlattığı anlamına geliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DARBECİ ASKER HAKİMİN KARŞISINA ÇIKIP KILIÇDAROĞLU'NU BÖYLE DEŞİFRE ETTİ İZLE PAYLAŞ ! İngilizlerin,Anadolu'daki valisi...Her yerde valileri varken,Anadolu'ya vali atamadılar mı sanıyorsunuz? İmamoğlu: Kanal İstanbul bu şehre ihanettir Mit sorgusuna başladı