MAÇKA PARKI'NDAKİ KIYAFET TARTIŞMASININ PERDE ARKASINDAKİ ŞOK GERÇEKLER..

8913 izlenme 06 Ağustos 2017
Reklamlar
Türkiye üzerinde oyun oynayan Büyükada'da planlar yapan başını Batı'nın çektiği güçler parklarda tezgâh açtı. 67 Ekim'de 50 vatandaşın ölümüyle sonuçlanan olaylar ve Gezi kalkışması benzeri yeni bir ayaklanma planlayanlar sahneye çıktı. Önceki gün HDP'nin Kadıköy Yoğurtçu Parkı'ndaki 'Direniş Nöbeti'ne gazeteci kılığında bir grup yabancı görüşme yaptı. Maçka Parkı'nda ise bir güvenlikçiile kıyafeti nedeniyle tartışmasıyla gündeme gelen Çağla Köse Alman RTL Televizyonu ekibiyle görüldü. Maksatlarının röportaj olmadığı kameraları görünce panikleyip kaçmalarından açığa çıktı!

ÜST AKLA SUÇUSTÜ!

Akşam gazetesinin haberine göre; Maçka Parkı'nda bir özel güvenlik görevlisinin 'Parkta bu kıyafetle gezemezsiniz' dediği iddiasıyla gündeme gelen Çağla Köse, bir anda hükümete karşı kara propaganda aracına dönüştürüldü. Türkiye'de kıyafet özgürlüğü yok algısı başlatan içerideki ve dışarıdaki derin güçler sosyal medyadan 'kıyafetime karışma' eylemleri başlatıp her gün Maçka Parkı'nda farklı bir eylem yaptı. Amacın farklı olduğu önceki gün ortaya çıktı. Köse, Maçka Parkı'nda Alman RTL televizyonundan bir ekiple röportaj yaparken görüldü. Kameraları gören Çağla Köse ve Alman ekip bir anda panikledi. Dertlerinin röportaj yapmak olmadığını paniğe kapılıp kaçmakla açığa çıkaran RTL ekibi gözden kayboldu. Görevlinin sözlerini tüm ülkeye mal etmeye çalışan üst akıl resmen suçüstü yakalandı.

HDP'NİN GİZEMLİ ZİYARETÇİLERİ

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin İstanbul Yoğurtçu Parkı'ndaki eyleminde milletvekillerini ilginç kişiler ziyaret etti.

Bir grup yabancı gazetecinin kendilerini ziyaret edeceğini söyleyen milletvekilleri, bu grubun güvenlik noktasından içeriye alınmasını istedi.

KURUMLARINA ULAŞILAMADI

Grubun içinde Türkiye düşmanı gazeteci CNN muhabiri Ben Wedeman, CNN kameramanı Nagel Clayton, CNN muhabiri Kareem Khadder'in yanı sıra gazeteci olduklarını söyleyen 2 ABD pasaportlu birisi israil asıllı ürdün pasaportlu kişiler bulunduğu dikkat çekti. Milletvekilleri tarafından alana ağırlanan şahıslar 1 saat boyunca görüşme yaptı. Polis CNN muhabirleri dışında kendisini gazeteci diye tanıtan kişilerin kurumlarına ulaşamadı. Bu kişilerin bağlantıları mercek altına alındı.

TÜRKİYE DÜŞMANI DA GRUBUN İÇİNDE 

Parkta HDP'lilerle görüşen isimler şöyle: Norveç pasaportlu Keko Serhan, İngiltere'den Türkiye'ye gelip Ürdün meneşi Al Ghad TV için akreditasyon da alan Moustafa I.A.Alsyajel, ABD pasaportlu Dereko Robert Uğur, CNN kameramanı Nagel Clayton, CNN muhabiri Kareem Khadder ve CNN'nin dünyaca ünlü uluslarası haberler senyör muhabirlerinden ABD vatandaşı Benjamin Wedeman.

CUMHURİYET'İ YAZDI

Bu isimlerin CNN muhabirleri haricinde çoğunun habercilik faaliyetleri tespit edilemedi. Wedeman, Türkiye hakkındaki iki haberiyle ön plana çıktı. Wedeman, iki haberinde Cumhuriyet Gazetesidavasını ele almıştı. Wedeman gazeteyi “Ülkenin kalan son muhalif yayınlarından birisi” olarak tanımlamış, davanın Türkiye'deki basın özgürlüğü için kritik bir test niteliğinde olduğunu iddia etmiş ve Ahmet Şık'ın da “gazeteci olmasına karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a terör saldırısıdüzenleme girişiminde bulunmakla” suçlandığını söylemişti.

Kaynak : Akşam

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mehmet Çilingiroğlu'ndan sert çıkış: Vatan hainleri Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlandığı sırada ne yaptı? 15 Temmuz gecesi Fas'ta yaşanan tüyleri diken diken eden olay Savaş gemileri ateş açtı! Rusya'dan küresel felaket uyarısı geldi