Auto-Created-3
26 Mayıs 2019 ( 393 izlenme )
Reklamlar

MSB yeni planı açıklayacak! Binlerce er terhis oluyor

Yeni askerlik sistemiyle birlikte şu an aktif olarak görev yapan 130 binden fazla erin bir anda terhisi gündemde.Meclis'e getirilen yeni askerlik sistemi bedelliyi sürekli hale getirirken askerlik süresinin de düşmesini sağladı.Artık zorunlu askerlik süresi kişinin eğitim durumuna bakılmaksızın 6 ay olarak belirlendi.

Erken terhis imkanı..Yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle, uzun dönem (12 ay) askerlik yapanlar erken terhis olma imkanına kavuşacak. Örneğin askerliğinin 8. ayında olan bir er kalan 4 ayı tamamlamadan evine dönebilecek.Şu anda TSK'da aktif olarak görev yapan 350 binden fazla erin olduğu belirtiliyor. Bu yasanın yürürlüğe girmesiyle 6 ayını doldurmuş olan 130 bin erin terhis olması bekleniyor.

Ancak uzmanlar bu durumun özellikle sınır bölgelerinde güvenlik açığı yaratabileceğini söylüyor. Milli Savunma Bakanlığı bu konuda yaptığı planlamayla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin hamlesi sonrası şer ittifakı harekete geçti! Bugün anlaştılar 1500 TL'lik yardımda 'Pes' dedirten olay! Porsche'u olanlar bile başvurdu İnanmayanlar belgeye buyursun ERDOĞAN’A YAPILACAK DARBENİN İÇ VE DIŞ GEREKÇELERİ…