Ana Sayfa
26 Mayıs 2019 ( 385 izlenme )
Reklamlar

MSB yeni planı açıklayacak! Binlerce er terhis oluyor

Yeni askerlik sistemiyle birlikte şu an aktif olarak görev yapan 130 binden fazla erin bir anda terhisi gündemde.Meclis'e getirilen yeni askerlik sistemi bedelliyi sürekli hale getirirken askerlik süresinin de düşmesini sağladı.Artık zorunlu askerlik süresi kişinin eğitim durumuna bakılmaksızın 6 ay olarak belirlendi.

Erken terhis imkanı..Yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle, uzun dönem (12 ay) askerlik yapanlar erken terhis olma imkanına kavuşacak. Örneğin askerliğinin 8. ayında olan bir er kalan 4 ayı tamamlamadan evine dönebilecek.Şu anda TSK'da aktif olarak görev yapan 350 binden fazla erin olduğu belirtiliyor. Bu yasanın yürürlüğe girmesiyle 6 ayını doldurmuş olan 130 bin erin terhis olması bekleniyor.

Ancak uzmanlar bu durumun özellikle sınır bölgelerinde güvenlik açığı yaratabileceğini söylüyor. Milli Savunma Bakanlığı bu konuda yaptığı planlamayla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

METE YARAR'DAN GÜNDEMİ SARSAN DÜŞEN HELİKOPTER AÇIKLAMASI Hainleri durdurmadan önce abdest alan kahramanlar CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN,BU DEFA PORTEKİZLİ GAZETECİYE VERDİ AYARI..HELAL OLSUN.. Rusya'dan skandal Türkiye hamlesi: Harekete geçtiler